
Leto 2025 so zaznamovala tudi pomembna priznanja. Nacionalni forum humanitarnih organizacij Slovenije je organizaciji podelil nacionalno priznanje za dolgoletno uspešno delo na humanitarnem področju, prostovoljka Kristina Kovač pa je prejela plaketo Državnega sveta Republike Slovenije za prostovoljsko delo.

Posebno mesto je imela tudi 35-letnica TOM telefona. Ob jubileju je predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar Zvezi prijateljev mladine Slovenije podelila medaljo za zasluge. Velenjska skupina svetovalcev, ki deluje že od samega začetka, ostaja ena največjih in najbolj aktivnih v nacionalni mreži.
Pomemben del dejavnosti predstavljajo humanitarni programi, namenjeni družinam z otroki in mladostniki do zaključka njihovega rednega izobraževanja.
V letu 2025 so pomoč namenili številnim novim socialno šibkim družinam, med katerimi je bilo največ enostarševskih. Razdelili so več kot 30.000 evrov vredne pakete hrane, higienskih in kozmetičnih izdelkov, pomagali pri plačilu položnic ter zagotavljali bone za nakup hrane in oblačil. S šolskimi potrebščinami, torbami, delovnimi zvezki in drugo opremo so pomagali več kot 140 otrokom, dijakom in študentom, decembra pa obdarili 150 otrok in mladostnikov iz socialno šibkih družin. Podprli so tudi plačilo terapij za bolne otroke ter nakup invalidskih pripomočkov in druge nujno potrebne opreme.
Organizacija je v letu 2025 uspešno izvedla vse načrtovane programe in projekte ter številne nadgradila. Kot regijski koordinator je sodelovala pri nacionalnih projektih Zveze prijateljev mladine Slovenije, med drugim pri Otroškem parlamentu in projektu Evropa v šoli za regijo SAŠA, ter skrbela za koordinacijo dejavnosti v Vili Rožle.
Poleti je v sodelovanju z Mladinskim centrom Velenje že osmo leto zapored organizirala počitniško varstvo za mlajše šolarje, v katerega je bilo vključenih 170 otrok, od tega 145 iz Mestne občine Velenje. Za otroke iz socialno šibkejših okolij so pripravili brezplačni poletni športni tabor, ob koncu počitnic pa še dnevne tabore Sončno mesto.
V Vili Rožle so skozi vse leto izvajali programe za čas krajših šolskih počitnic, ekološki projekt Zeleni nahrbtnik za vrtce ter projekt Odpadek naj ne bo samo odpadek za osnovnošolce. Oktobra so pripravili že 52. Malo Napotnikovo kiparsko kolonijo, na kateri je nastalo 24 lesenih kipov in skulptur.

Poseben organizacijski zalogaj je bil Veseli december. Za 1.700 otrok iz Šaleške doline so pripravili darila, ki jih je Dedek Mraz razdelil na 23 prireditvah. Obiskal je tudi 40 šol in vrtcev ter številne ustanove in zavode po dolini.

Med najbolj prepoznavnimi programi ostajajo bralna značka, Otroški parlament in Evropa v šoli. V okviru predšolske bralne značke so podelili 427 Ostržkov in 320 priznanj, v projektu Kajuhova bralna značka pa je sodelovalo 3.122 osnovnošolcev, med katerimi je 142 devetošolcev postalo zlatih bralcev. Mladi so aktivno sodelovali tudi na medobčinskem, regijskem in nacionalnem Otroškem parlamentu ter dosegli odlične rezultate na natečaju Evropa v šoli, kjer so prejeli pet nacionalnih nagrad.
Pripravili so tudi številne ustvarjalne, športne in družabne dogodke, med njimi Torkove pete, Četrtkove pete, Otroško olimpijado, delavnico Buče, buče, sodelovali pa so tudi pri izvedbi Pikinega festivala in otroškega pustovanja.
Na področju preventive je 17 svetovalcev TOM telefona opravilo 894 prostovoljskih ur in sprejelo 945 klicev otrok in mladostnikov. Izvedli so tudi pet predavanj za starše, ki se jih je udeležilo 466 poslušalcev.
S poročilom o delu MZPM za leto 2025 so se na zadnji seji Sveta Mestne občine Velenje seznanili tudi svetnice in svetniki.